kapilární
pájení ve vakuu

spojíme nespojitelné

Kapilární pájení ve vakuu představuje proces spojování kovových dílů se značně rozdílnou hmotností nebo dílů z různých materiálů, které jsou klasickými metodami nespojitelné. Kovové komponenty, obvykle s povrchovou úpravou pájecí slitiny, se při něm postaví do kontaktu a umístí do vakuové komory, kde se následně sníží tlak a díky kapilárnímu efektu kapalná pájecí slitina vstupuje do mezer mezi spojovanými materiály. Vzniklé spoje jsou mechanicky pevné, čisté a vakuově těsné a jednotlivé části nejsou deformované.

Kapilární pájení kovů ve vakuu nachází své uplatnění v oblastech, kde jsou kladeny vysoké nároky na pevnost spojů a výbornou elektrickou vodivost, a proto se často využívá v elektrotechnickém průmyslu, ale také ve všeobecném strojírenství.

Tímto způsobem dokážeme zpracovat oceli téměř všech jakostí.

Při kapilárním pájení ve vakuu uplatňujeme svoje dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti v kombinaci s těmi nejmodernějšími metodami a technologiemi. Naši zákazníci se tak mohou spolehnout na vždy kvalitní výsledek, který splní jejich očekávání.

Vlastní laboratoř v nejvyšší výbavě

V KALÍRNĚ PRIKNER MÁME SVOJI VLASTNÍ METALOGRAFICKOU LABORATOŘ, VYBAVENOU TĚMI NEJMODERNĚJŠÍMI PŘÍSTROJI. NAJDETE MEZI NIMI DIGITÁLNÍ INVERTOVANÝ MIKROSKOP OLYMPUS GX51 S MĚŘÍCÍM SOFTWAREM A POKROČILOU OBRAZOVOU ANALÝZOU. JISKROVÝ OPTICKÝ EMISNÍ SPEKTROMETR BELEC COMPACT PORT PRO  ANALÝZU CHEMICKÉHO SLOŽENÍ KOVŮ, NEBO MIKROTVRDOMĚR LECO LM110 S AUTOMATICKÝM SYSTÉMEM MĚŘENÍ TVRDOSTI AMH55 A ZAŘÍZENÍ NA ŘEZÁNÍ, BROUŠENÍ A LEŠTĚNÍ VZORKŮ STRUERS.

Proč je kalírna PRIKNER

ten nejlepší partner pro vás

Jsme lídry v oboru
od roku 1990

Už více než tři desetiletí tepelně zpracováváme kovy pro klienty napříč odvětvími. Každý nový projekt je pro nás výzva a příležitost opakovaně prokázat, že jsme špičky v oboru.

Inovujeme ve prospěch zákazníků
i životního prostředí

Neustále zdokonalujeme svoje postupy. S ČVUT Praha a Slovenskou technickou univerzitou Bratislava pracujeme na dlouhodobých výzkumných projektech v oblasti tepelného zpracování materiálů.

přemýšlíme
o každém projektu

Naším cílem je doručit produkt nejvyšší možné kvality, a proto ke každé zakázce přistupujeme individuálně a hledáme to nejlepší řešení pro každého klienta.

Cementujeme
do velkých hloubek

Jako jediní v Česku ovládáme technologii podtlakové cementace do velkých hloubek. Jsme tak schopni dodat produkt s vynikající tvrdostí a výjimečnou odolností.

Prokazujeme svoji kvalifikaci
a výsledky

Jsme držiteli certifikace TUV MANAGEMENT SERVICE podle normy ISO 9001:2016 a prestižního ocenění Firma roku Královéhradeckého kraje 2016.

Odborně konzultujeme
a radíme

Žádný projekt pro nás není příliš malý nebo velký. Rádi s vámi prokonzultujeme ten váš a poradíme s výběrem nejlepšího postupu.

Spojme se

Máte dotaz? Máme odpověď.

Ať už přesně víte, co potřebujete zakalit, nebo s námi chcete svůj projekt zatím jen prokonzultovat, neváhejte nás kontaktovat. Zavolejte nebo nám napište zprávu a my se vám nejpozději do 2 pracovních dní ozveme zpět.

Přesnější specifikace

když se kalí horké novinky

Buďte v obraze. Nenechte si ujít žhavé informace a trendy z naší kalírny a oblasti tepelného zpracování kovů. Nechte nám na sebe e-mailovou adresu a jednou za tři měsíc se těšte na pořádně rozpálený newsletter z PRIKNER pera.