tryskání povrchů

přivádíme povrchy
k dokonalosti

Tryskání je metoda opracování povrchu kovových nebo litinových výrobků či výrobků ze slitin. Při tryskání povrchů je materiál vystaven pečlivě kontrolovanému proudu abrazivních částic. Dochází tak k jeho očišťování od okují, rzi a nečistot. Tryskání se provádí před nebo po tepelném zpracování anebo jako základ pro následné galvanické operace.

V kalírně PRIKNER tryskáme litinovou drtí nebo balotinou.

K tryskání povrchů používáme uzavřené tryskací komory se separací abraziva, odsáváním, filtrací a řízením přes PLC, díky kterým dokážeme zajistit tu nejkvalitnější předúpravu či finální úpravu výrobků pro zákazníky napříč průmyslovými odvětvími. 

Otryskání litinovou drtí

Otryskání litinovou drtí je metoda tryskání povrchů abrazivem na bázi litinové drti, vyráběné z litinového granulátu. Materiál je při ní v kabinovém boxu vystaven kontrolovanému proudu nepravidelných, vysoce účinných ostrohranných částic.

V kalírně PRIKNER používáme tryskání litinou pro odstraňování koroze nebo okují, jako přípravu povrchu před tepelným zpracováním nebo jeho zkvalitnění po tepelném zpracování či přípravu pro následné galvanické operace.

Mnozí naši zákazníci vyžadují precizní pohledovou kvalitu dílců po tepelném zpracování, a tak otryskání věnujeme vždy maximální úsilí a nabízíme jeho bezkonkurenční kvalitu.

Pískování balotinou

Pískování balotinou je technologie tryskání, při níž je povrch vystaven skleněným mikrokuličkám v proudu vzduchu. Balotinováním dochází ke sjednocování povrchu tryskaného materiálu například po tepelné úpravě, a tím ke zvyšování jeho odolnosti vůči okysličování a následné korozi.

Metoda nachází své uplatnění tam, kde je třeba skutečně jemné otryskání či otryskání jen přesně určených míst, a její použití ustupuje ve prospěch tryskání litinovou drtí. 

Pískování balotinou, Otryskání litinovou drtí

první soukromá kalírna v ČR

Kalíme, pilujeme technologie, zdokonalujeme služby. Už od roku 1990.

Proč je kalírna PRIKNER

ten nejlepší partner pro vás

Jsme lídry v oboru
od roku 1990

Už více než tři desetiletí tepelně zpracováváme kovy pro klienty napříč odvětvími. Každý nový projekt je pro nás výzva a příležitost opakovaně prokázat, že jsme špičky v oboru.

Inovujeme ve prospěch zákazníků
i životního prostředí

Neustále zdokonalujeme svoje postupy. S ČVUT Praha a Slovenskou technickou univerzitou Bratislava pracujeme na dlouhodobých výzkumných projektech v oblasti tepelného zpracování materiálů.

přemýšlíme
o každém projektu

Naším cílem je doručit produkt nejvyšší možné kvality, a proto ke každé zakázce přistupujeme individuálně a hledáme to nejlepší řešení pro každého klienta.

Cementujeme
do velkých hloubek

Jako jediní v Česku ovládáme technologii podtlakové cementace do velkých hloubek. Jsme tak schopni dodat produkt s vynikající tvrdostí a výjimečnou odolností.

Prokazujeme svoji kvalifikaci
a výsledky

Jsme držiteli certifikace TUV MANAGEMENT SERVICE podle normy ISO 9001:2016 a prestižního ocenění Firma roku Královéhradeckého kraje 2016.

Odborně konzultujeme
a radíme

Žádný projekt pro nás není příliš malý nebo velký. Rádi s vámi prokonzultujeme ten váš a poradíme s výběrem nejlepšího postupu.

Spojme se

Máte dotaz? Máme odpověď.

Ať už přesně víte, co potřebujete zakalit, nebo s námi chcete svůj projekt zatím jen prokonzultovat, neváhejte nás kontaktovat. Zavolejte nebo nám napište zprávu a my se vám nejpozději do 2 pracovních dní ozveme zpět.

Přesnější specifikace

když se kalí horké novinky

Buďte v obraze. Nenechte si ujít žhavé informace a trendy z naší kalírny a oblasti tepelného zpracování kovů. Nechte nám na sebe e-mailovou adresu a jednou za tři měsíc se těšte na pořádně rozpálený newsletter z PRIKNER pera.